Stránky

O mně

Vystudovala jsem mezinárodní rozvojová studia na katedře rozvojových studií Univerzity Palackého v Olomouci. Během studia jsem byla na několikaměsíčních stážích v neziskové organizaci Človek v ohrození v Bratislavě a v evropské neziskové organizaci ALDA v Bruselu.

V roce 2012 jsem se stala dobrovolnicí v neziskové organizaci Maendeleo, která se zaměřuje na spolupráci s drobnými farmáři na venkově v Tanzanii. Farmářům poskytujeme mikropůjčky zaměřené na zemědělství a odborné vzdělávání. Tak se stalo, že od roku 2013 jezdím pravidelně do Tanzanie za farmáři do několika vesnic, jak mi čas a peníze dovolí. Organizaci vedeme s několika kamarády - absolventy a studenty stejného vysokoškolského oboru. Aktuálně jsem v Maendeleu místopředsedkyní. Pro organizaci pracujeme všichni dobrovolně a ve svém volném čase, včetně výjezdů do Tanzanie.

V roce 2017 se mi podařilo splnit si další sen, začala jsem pracovat v rozvojové a humanitární sekci neziskové organizace Člověk v tísni, kde jsem nejprve podporovala mise na Balkáně, jižním Kavkazu a v Moldavsku. Podnikla jsem pracovní cesty do Bosny a Srbska. Momentálně jsem se vrátila k africkému kontinentu a koordinuji z Prahy humanitární misi v Demokratické republice Kongo. V odlehlých venkovských oblastech východních provincií Jižní Kivu a Maniema přispíváme ke snížování podvýživy u kojících a těhotných žen a u dětí mladších pěti let. Prevenci a léčbu podvýživy kombinujeme s podporou zemědělských aktivit. Poprvé jsem se do Konga vydala v srpnu 2018. 

Žádné komentáře:

Okomentovat